Pinnase segamine kuiv-meetodil on pinnase parendamise tehnika, millega parandatakse pehmeid, kõrge niiskussisaldusega savisid, turbapinnast ja teisi nõrku pinnaseid, segades need mehaaniliselt läbi kuiva tsemendisideainega. 

pinnase-segamine-kuiv-meetodil

Üldised kasutusviisid

Kohaldatav kõrge niiskusesisaldusega pinnastes ja sageli kõrge põhjavee tingimustes, kus saab toimuda pinnase, põhjavee ja sideaine omavaheline keemiline reaktsioon
Suurendab pinnase kandevõimet
Vähendab vajumist
Leevendab veeldumist
Stabiliseerib saastatud pinnased kohapeal
Suurendab globaalset stabiilsust ja tasakaalu

Protsess

Sammaste rajamisel süvistatakse labadega varustatud puurvarras maasse. Sisse puurimise ajal lõikab puurorgan pinnast, et seda segamiseks ette valmistada. Pärast projekteeritud sügavuse saavutamist pumbatakse sideaine läbi seest õõnsa puurvarda segamislabadeni, kus see segatakse pinnasega. Pinnase segamise protsessis kuiv-meetodil saab süvistada kas üksikuid sambaid, kattuvate sammaste ridu või siis mass-stabiliseerimist.

Eelised

Vaikne ja vibratsioonivaba
Keskkonnasõbralik, kuna kasutatakse hõlpsasti kättesaadavaid materjale
Väljapuuritav pinnas puudub
Toiminguid saab teha ka madalatel temperatuuridel
Ökonoomne
Võib asendada kallimaid sügavvundamentide lahendusi
Paindlik paigaldusviis
Vähendab ehitusaega

Kvaliteedi tagamine

Sammaste kvaliteet tagatakse tänu masina poolt salvestatud andmetele ning objektil ja laboris läbi viidud kontrollkatsetele. Iga sammas on varustatud diagrammilogiga, mis sisaldab tavaliselt järgmisi elemente: samba number, segamisorgani detailid, segamissügavust, segamisaega, segu kirjeldust, injekteerimise vooluhulka ja rõhku, kasutatud segu kogumahtu, segamispea pöörete kiirust ning varda ülesliikumise kiirust. Eelnevatele andmetele tuginedes saab välja arvutada segamisele vajamineva energia ja lisatava sideaine mahu.

Stabiliseeritud sammaste proovikehad võetakse värskelt stabiliseeritud pinnasest. Täiendavalt kasutatakse teemantpuurimist ja teisi välikatseid, kontrollimaks segatud sammaste ühtlust ja jäikust. Sobivate kontrollimeetodite valik sõltub nende asjakohasusest, täpsusest ja rakendatavusest, saavutamaks nõutud eesmärk ja stabiliseeritud pinnase kvaliteet.